У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований проект закону № 10119 від 24 лютого 2012, ініційований народними депутатами Юлією Льовочкіною та Юрієм Мірошниченко "Про внесення змін до закону України "Про електроенергетику" (щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії)". Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті ВР.
   Так, згідно з пояснювальною запискою, з метою розвитку в Україні альтернативних джерел енергії пропонується закласти в "зелений" тариф інвестиційну складову для фінансування суб'єктами будівництва нових або реконструкції (модернізації) діючих об'єктів електроенергетики з використанням альтернативних джерел енергії в розмірі 50% чистого прибутку від виробництва і реалізації електроенергії за "зеленим" тарифом. Це дозволить зробити сферу поновлюваних джерел енергії більш інвестиційно привабливою і залучити приватних інвесторів.
   Крім того, нардепи пропонують встановити величину "зеленого" тарифу для суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію внаслідок переробки побутових відходів, на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року, помноженого на коефіцієнт "зеленого" тарифу для електроенергії, виробленої в результаті переробки побутових відходів.